Polsko-koreańska umowa ws. energetyki jądrowej. Koreańczycy przygotowują ofertę dla Polski

Przedstawiciele rządów Polski i Republiki Korei podpisali wspólne oświadczenie o współpracy w sektorze energetycznym, w tym jądrowym oraz o powołaniu Wspólnego Komitetu ds. Współpracy Energetycznej. Koreańska grupa KHNP najpóźniej do marca 2020 r. przedstawi ofertę na budowę w Polsce 6 reaktorów jądrowych APR 1400.

Czytaj dalejPolsko-koreańska umowa ws. energetyki jądrowej. Koreańczycy przygotowują ofertę dla Polski

Polska nie zbuduje elektrowni atomowych. Za 5 lat zabraknie nam energii

Elektrownie jądrowe w Polsce nie powstaną, ponieważ ich budowa jest zbyt droga. Problemem dzisiaj jest to, czy za 5 lat ludzie będą mieli energię, bo jest niemal pewne, że za 5 lat w Polsce pojawią się braki energii – mówi  prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.

Czytaj dalejPolska nie zbuduje elektrowni atomowych. Za 5 lat zabraknie nam energii

Elektrownia jądrowa w Wielkopolsce? Tego chce samorząd

W Wielkopolsce jesteśmy przekonani o zaletach lokalizacji elektrowni atomowej w naszym regionie – napisał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego w liście do premiera Mateusza Morawieckiego. Sprawa prosta jednak nie jest, Wielkopolska jest trzecia w kolejce po polskie elektrownie jądrowe.

Czytaj dalejElektrownia jądrowa w Wielkopolsce? Tego chce samorząd

Elektrowni jądrowej nie mamy. Ale reaktor w Polsce działa i to z sukcesami

Od przynajmniej kilkunastu lat toczą się dyskusje nad budową elektrowni jądrowych w Polsce. Mało kto jednak wie, że już od 1958 r. w Polsce działają reaktory jądrowe. Obecnie w Polsce działa jeden reaktor, którzy wykorzystywany jest m.in. do rozwoju medycyny.

Czytaj dalejElektrowni jądrowej nie mamy. Ale reaktor w Polsce działa i to z sukcesami