O portalu

Dlaczego energia jądrowa?

Plan budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce to wynik wielu czynników spośród których najbardziej istotne to rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz nowe wymagania środowiskowe.

Elektrownia-jadrowa.pl to pierwszy portal poświecony tematyce budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Celem portalu jest śledzenie rozwoju projektu elektrowni jądrowej w zakresie podejmowanych decyzji politycznych, legislacji atomowej, wpływu projektu na kwestie ochrony środowiska, czy wreszcie w odniesieniu do kolejnych etapów biznesowych przedsięwzięcia podejmowanych przez podmioty gospodarcze.

Portal elektrownia-jadrowa.pl ma również cele edukacyjne. Prezentuje wiedzę na temat energii oraz elektrowni jądrowych, użytkowanych na świecie technologii, a także, porusza kwestie bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z energii jądrowej w Polsce. Elektrownia-jadrowa.pl współpracuje z największym portalem gospodarczym wnp.pl, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z aktualnego i profesjonalnego serwisu informacyjnego redagowanego przez dziennikarzy magazynu Nowy Przemysł.