Mieszkańcy pomorskich gmin za elektrownią atomową

Mieszkańcy pomorskich gmin za elektrownią atomową

Cykliczne badanie nastawienia mieszkańców Pomorza do budowy elektrowni jądrowej, zlecone przez PGE EJ1, pokazuje, że poparcie dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce wśród mieszkańców pomorskich gmin wzrasta. 

Ostatnie badania opinii zostały zrealizowane na zlecenie spółki przez PBS w okresie październik-listopad 2019 r. na reprezentatywnej próbie mieszkańców gmin lokalizacyjnych: Choczewo, Gniewino, Krokowa.

Według ostatnich wyników badania, poparcie dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce wśród mieszkańców gmin lokalizacyjnych (Choczewo, Gniewino i Krokowa) wzrosło w ciągu roku z 69 do 71 proc.

67 proc. mieszkańców gmin lokalizacyjnych podtrzymuje swoje poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Program Wsparcia Gmin Lokalizacyjnych jest stale pozytywnie oceniany przez mieszkańców – czterech na pięciu badanych jest zdania, że jest on ważny dla lokalnej społeczności.

67 proc. mieszkańców gmin lokalizacyjnych jest zdania, że po wybudowaniu elektrowni będzie więcej miejsc pracy w regionie.

Nadal widoczna jest silna potrzeba działań informacyjnych i edukacyjnych na obszarach potencjalnych lokalizacji – 76 proc, badanych wskazuje taką potrzebę.

 

Źródło: pgeej1.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: