Robert Ostrowski szefem spółki PGE EJ 1

Robert Ostrowski szefem spółki PGE EJ 1

Rada nadzorcza spółki PGE EJ 1 odwołała Krzysztofa Sadłowskiego z funkcji wiceprezesa zarządu pełniącego funkcję prezesa. Jednocześnie powołano z dniem 30 kwietnia 2020 r. Roberta Ostrowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu p.o. prezesa zarządu PGE EJ 1. W skład zarządu wchodzi także Paweł Zaręba, pełniący funkcję wiceprezesa zarządu.

Robert Ostrowski do 25 marca 2020 roku był prezesem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). Funkcję prezesa PGE GiEK objął 1 marca 2019 r., na to stanowisko został powołany 21 grudnia 2018 r.

Zanim trafił do PGE GiEK, Robert Ostrowski, był zastępcą prezesa JSW ds. ekonomicznych. Na tym stanowisku zasiadał od czerwca 2016 r. do stycznia 2019 r.

Ukończył wydział gospodarki narodowej na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz podyplomowe studium inwestycji w zakresie inwestycji.

Wcześniej pełnił m.in. funkcje: dyrektora finansowego w Hucie Katowice, Polskich Hutach Stali oraz w Mittal Steel Poland, prezesa Minerals Mining Group, członka zarządu ds. ekonomicznych w Polskich Kolejach Linowych. Doświadczenia zawodowe zdobywał również w grupie KGHM oraz firmie doradczej Ernst&Young.

PGE EJ 1 jest spółką celową, która odpowiada za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy do 3750 MWe. 

Spółka ma być odpowiedzialna m.in. za uzyskanie stosownych decyzji lokalizacyjnych i środowiskowych w oparciu o przeprowadzone badania lokalizacyjne i środowiskowe, przeprowadzenie postępowania zintegrowanego, budowę i późniejszą eksploatację elektrowni po wcześniejszym uzyskaniu wszelkich niezbędnych decyzji, zezwoleń i pozwoleń warunkujących bezpieczną budowę i eksploatację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Firma została zarejestrowana w 28 stycznia 2010 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: