Efektywna energia wyzwaniem miast, rządu i biznesu

Efektywna energia wyzwaniem miast, rządu i biznesu

W Katowicach trwa konferencja EEC Green. To wydarzenie pod patronatem serwisu Portalsamorzadowy.pl, towarzyszące szczytowi klimatycznemu COP24. Jedna z debat poświęcona została tematowi efektywnej energii.

Debata pt. „Efektywna energia” obejmowała takie zagadnienia jak: zmiany we współczesnej energetyce – ich źródła, kierunki oraz skalę zmian; efektywne modele na rynku energii. Paneliści podzielili się informacjami i doświadczeniami na temat nowych rozwiązań organizacyjnych, innowacji technologiczne w energetyce wytwórczej, w dystrybucji i przesyle.

Była mowa o potencjale efektywności energetycznej. Debata ta to też próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: tradycyjne czy alternatywne paliwa? Była mowa o racjonalnym wykorzystaniu zasobów oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii, a także o generacji rozproszonej.

Udział w debacie udział wzięli (w kolejności alfabetycznej): Jerzy Buzek – poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, Frédéric Faroche – prezes zarządu Grupy Veolia w Polsce, Grzegorz Należyty – członek zarządu Siemens, dyrektor generalny Power Generation, Bernard Respaut – dyrektor zarządzający European Copper Institute (ECI), Agnieszka Skorupińska z Kancelarii CMS, Lider Praktyki Prawa Ochrony Środowiska w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, Robert Szczotka – dyrektor marketingu i sprzedaży firmy ABB w Polsce.

 

źródło: Portalsamorządowy.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: