Doosan liczy na inwestycje w polskiej energetyce

Doosan liczy na inwestycje w polskiej energetyce

W każdym segmencie polskiego rynku energetycznego widzimy dla siebie miejsce związane z serwisem, modernizacją oraz realizacją inwestycji – podkreśla Wojciech Thomas, dyrektor ds. kluczowych klientów w Doosan Babcock Energy Polska.

W minionych latach koreański koncern odpowiadał m.in. za dostawy turbin i kotłów do kilku znaczących inwestycji w Polsce.

Ponadto firma jest zaangażowana w inwestycje związane z instalacjami oczyszczania spalin oraz w prace serwisowe i modernizacyjne. W Rybniku Doosan posiada Centrum Technologiczno-Produkcyjno-Serwisowe.

Jak zaznaczył dyrektor Thomas, posiadane technologie i globalna skala koncernu pozwalają na działalność we wszystkich segmentach rynku.

Dodał przy tym, że z pewnością w nadchodzących latach w Polsce będzie rosło znaczenie gazu, gdyż to paliwo będzie „przejściowym” w drodze do transformacji energetyki w stronę bardziej opartej na odnawialnych źródłach energii.

Thomas przypomniał również, że Doosan należy do firm, które koreański rząd wytypował do ewentualnej budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Koreański państwowy koncern KHNP (Korea Hydro&Nuclear Power) trzy lata temu znalazł się w gronie pięciu podmiotów gotowych stanąć do procedury wyłonienia partnera przy budowie polskiej elektrowni jądrowej.

Doosan produkuje najważniejsze elementy tzw. wyspy jądrowej w elektrowni – zbiorniki i głowice reaktora czy wytwornice pary. Przedstawiciele koncernu zapewniali, że są gotowi transferować do Polski technologie produkcyjne i udzielać różnego rodzaju wsparcia polskim producentom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: