Jakie zawody służą branży elektrowni jądrowych?

O elektrowniach jądrowych w ostatnich latach mówi się bardzo dużo. Rozwiązanie to ma wielu sprzymierzeńców, ale także całkiem spore grono przeciwników. Nie mniej tego ważną informacją jest to, że taki rodzaj wytwarzania energii jest o wiele bardziej ekologiczny od dotychczas stosowanych metod. Jeśli zastanawiasz się, jakie zawody są przydatne na terenie elektrowni jądrowych, to zachęcamy Cię do lektury prezentowanego artykułu!

Czytaj dalejJakie zawody służą branży elektrowni jądrowych?

Minister energii weźmie udział w prezentacji raportu na temat obecnej sytuacji energetyki jądrowej w świecie

Minister energii Krzysztof Tchórzewski będzie uczestniczył w prezentacji opracowanego na „Massachusetts Institute of Technology” raportu „The Future of Nuclear Energy in a Carbon-Constrained World”. Prezentacja odbędzie się 22 stycznia 2019 roku o godz. 9:00 w siedzibie Ministerstwa Energii.

Czytaj dalejMinister energii weźmie udział w prezentacji raportu na temat obecnej sytuacji energetyki jądrowej w świecie

COP24: Energetyka jądrowa będzie głównym narzędziem redukcji emisji CO2

Elektrownie jądrowe zapewniają stabilność wytwarzania energii przy zerowej emisji zanieczyszczeń powietrza. To właśnie energetyka jądrowa będzie głównym narzędziem redukcji emisji, pierwszy blok jądrowy w Polsce ma powstać w 2033 r. – ocenia minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Czytaj dalejCOP24: Energetyka jądrowa będzie głównym narzędziem redukcji emisji CO2